Nazywam się Paweł Tymirski. Z zawodu jestem inżynierem elektrykiem, z zamiłowania fraszkopisarzem. Lubię pisać klasyczne wiersze rymowane o różnorodnej tematyce (głównie satyryczne) oraz małe, przewrotne formy literackie z zaskakującą puentą, takie jak np.: fraszka, limeryk. Niezwykle ważna jest dla mnie treść utworów poetyckich, za pomocą której staram się dzielić z czytelnikami moimi osobistymi przemyśleniami i emocjami. Czuję się entuzjastą i propagatorem naukowej prawdy i potęgi ludzkiego umysłu. Stanowczo przeciwstawiam się patologiom życia publicznego i społecznego. Razi mnie ludzka obłuda, hipokryzja i nietolerancja, zapędy autorytarnych jednostek do sterowania tłumem, dlatego w wielu swoich utworach ośmieszam i piętnuję takie negatywne zjawiska. Mam zwyczaj odwoływania się do wyższości nauki nad zabobonem. Ogromną wartość stanowi dla mnie dobro środowiska naturalnego, w którym żyjemy zarówno my – ludzie, jak i wszystkie pozostałe żywe istoty. U czytelników cenię sobie wrażliwość na dobro wspólne, empatię oraz umiejętność logicznej oceny rzeczywistości.

Wszystkie wiersze publikowane na stronie WierszeNiepokorne.pl są mojego autorstwa. Obrazki natomiast, które stanowią jedynie dodatki do wierszy, w większości zostały znalezione gdzieś w internecie – autorzy nieznani. 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wiersze ani żadne ich fragmenty, nie mogą być kopiowane i wykorzystywane bez pisemnej zgody autora.

(Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.)

Po zalogowaniu – pełny dostęp 
do wszystkich materiałów

WierszeNiepokorne.pl

Website powered by Paweł Tymirski since 2019