Website powered by Paweł Tymirski since 2019

WierszeNiepokorne.pl

Po zalogowaniu – pełny dostęp 
do wszystkich materiałów

Wszystkie wiersze publikowane na stronie WierszeNiepokorne.pl są mojego autorstwa. Obrazki natomiast, które stanowią jedynie dodatki do wierszy, w większości zostały znalezione gdzieś w internecie – autorzy nieznani. 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wiersze ani żadne ich fragmenty, nie mogą być kopiowane i wykorzystywane bez pisemnej zgody autora.

(Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.)

Moja maksyma życiowa:

Jeżeli masz coś mądrego do powiedzenia, ale nie potrafisz tego powiedzieć, to wystarczy nauczyć się mówić.

Jeżeli umiesz mówić, ale nie masz nic mądrego do powiedzenia, to wystarczy nauczyć się myśleć.

Jeżeli sądzisz, że umiesz mówić i masz coś mądrego do powiedzenia, to poproś innych, aby Cię posłuchali, a następnie zapytaj ich, czy myślą o Tobie tak samo, jak Ty o sobie samym.

Nazywam się Paweł Tymirski. Z zawodu jestem inżynierem elektrykiem, z zamiłowania fraszkopisarzem. Lubię pisać klasyczne wiersze rymowane o różnorodnej tematyce (głównie satyryczne) oraz małe, przewrotne formy literackie z zaskakującą puentą, takie jak np.: fraszka, limeryk. Niezwykle ważna jest dla mnie treść utworów poetyckich, za pomocą której staram się dzielić z czytelnikami moimi osobistymi przemyśleniami i emocjami. Czuję się entuzjastą i propagatorem naukowej prawdy i potęgi ludzkiego umysłu. Stanowczo przeciwstawiam się patologiom życia publicznego i społecznego. Razi mnie ludzka obłuda, hipokryzja i nietolerancja, zapędy autorytarnych jednostek do sterowania tłumem, dlatego w wielu swoich utworach ośmieszam i piętnuję takie negatywne zjawiska. Mam zwyczaj odwoływania się do wyższości nauki nad zabobonem. Ogromną wartość stanowi dla mnie dobro środowiska naturalnego, w którym żyjemy zarówno my – ludzie, jak i wszystkie pozostałe żywe istoty. U czytelników cenię sobie wrażliwość na dobro wspólne, empatię oraz umiejętność logicznej oceny rzeczywistości.